BLOG.matuskocis.sk

Bobor a plte

09.Sep, 2010 v kategórii Bájky  101 zobrazení

Túto bájku som napísal keď som objavil Ezopove bájky. Napísal som ju ako dieťa tlačenými písmenami nie dávno potom, čo som sa naučil čítať a písať. Námet na túto bájku som získal sledovaním vzťahov ľudí. Bájka bola upravená, ale príbeh bezstarostného, naivného a detského pohľadu na svet tu zostal.

Raz sa dvaja bobry dohodli, že si pomerajú sily, a to v tom, ako dokážu kvalitne urobiť plť. Ten, kto sa najďalej doplaví so svojou plťou, ten ju má najkvalitnejšiu. Tak sa dali do roboty. Prvý bobor mal plť postavenú veľmi rýchlo a hneď si ju išiel aj vyskúšať. Potom so svojou plťou na brehu čakal asi dva dni a stále ten druhý bobor svoju plť dokončenú nemal. Až konečne na tretí deň druhý bobor plť dokončil a mohli sa začať preteky. Netrvalo dlho a tomu prvému bobrovi sa plť úplne rozpadla.

Bájka hovorí o tom, že to čo robíme, musíme robiť poriadne, ale hlavne pomaly a presne. V rýchlosti stúpa riziko chýb, ktoré môžu mať aj fatálne následky. Pri práci využívame našich päť zmyslov a mozog dáva pozor na ich správne využívanie. V rýchlosti môžeme veľa vecí prehliadnuť, zanedbať alebo vykonať nedostatočne kvalitne. Je dobrým zvykom pracovať pomaly a presne a keď prácu skončíme, tak ju aj skontrolovať.

Prečítajte si tiež:

  • žiadne relevantné články

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Napísať komentár

Obľúbené výroky

Len sám so sebou sa zmieriť. Taká cesta zmysel má. Tá je pravým cieľom viery. Chcieť byť lepším, lepším, než sa dá. — Martin Sarvaš – muzikál František z Assisi