BLOG.matuskocis.sk

Ďateľ a strom

10.Sep, 2010 v kategórii Bájky  225 zobrazení

Túto bájku som napísal keď som objavil Ezopove bájky. Napísal som ju ako dieťa tlačenými písmenami nie dávno potom, čo som sa naučil čítať a písať. Námet na túto bájku som získal sledovaním vzťahov ľudí. Bájka bola upravená, ale príbeh bezstarostného, naivného a detského pohľadu na svet tu zostal.

Raz, keď ďateľ robil svoju každodennú prácu priletel za ním jeden ďalší ďateľ, aby ho požiadal o radu. Spýtal sa ho: „Nevieš ako sa ľahšie hľadajú červíky?“ „Počúvaj ma,“ povedal mu prvý ďateľ zakvačený o veľký a hrubý strom.  „V dnešnej dobe sa nesmú kántriť stromy. Je ich stále menej a navyše to stromy veľmi bolí.“ Následne druhý ďateľ odletel. Prvý ďateľ aj naďalej hľadal ďalšie červíky a keď ich zacítil, začal ďobať do kôry stromu svojím zobákom.

Bájka ukazuje na ľudí, ktorí inak hovoria a inak konajú. Ak vám pripadá konanie prvého ďatľa smiešne, zamyslite sa nad tým, či aj ľudia takto konajúci nekonajú smiešne.

Prečítajte si tiež:

  • žiadne relevantné články

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Napísať komentár

Obľúbené výroky

Len sám so sebou sa zmieriť. Taká cesta zmysel má. Tá je pravým cieľom viery. Chcieť byť lepším, lepším, než sa dá. — Martin Sarvaš – muzikál František z Assisi