BLOG.matuskocis.sk

Dva zajace

10.Okt, 2010 v kategórii Bájky  83 zobrazení

Túto bájku som napísal keď som objavil Ezopove bájky. Napísal som ju ako dieťa tlačenými písmenami nie dávno potom, čo som sa naučil čítať a písať. Námet na túto bájku som získal sledovaním vzťahov ľudí. Bájka bola upravená, ale príbeh bezstarostného, naivného a detského pohľadu na svet tu zostal.

Raz sa zišli dva zajace a medzi sebou sa vyťahovali, čo ktorý dokáže. Jeden zajac chcel dokázať všetko, čo ten druhý. Nechýbala im odhodlanosť a šikovnosť no silnejší zajac sa rozhodol ísť na hranicu svojich možností a chcel ukázať ako preskočí cez širokú rieku. Podarilo sa mu to, pretože mal silné a trénované zadné nohy a vedel sa v správny okamih odraziť. Slabší zajac nevidel na predvedenom skoku nič náročné a tak sa rozhodol aj v tomto svojmu súperovi vyrovnať. Skok sa mu však nepodaril a tak skončil vo vode.

Vlastná vystatovačnosť sa nevypláca ani v prípade, keď vidíme iných ako s ľahkosťou a samozrejmosťou predvádzajú inak veľmi náročné kúsky, ktoré vyžadujú prípravu, správny postup a tréning.

Prečítajte si tiež:

  • žiadne relevantné články

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

Napísať komentár

Obľúbené výroky

Mack, ak na niečom záleží, potom záleží na všetkom. Pretože si dôležitý, je dôležité aj všetko, čo robíš. Zakaždým, keď odpustíš, keď sa načiahneš a dotkneš sa srdca alebo života, zmení sa svet. Každá láskavosť a služba, či už videná, alebo nevidená, napĺňa moje zámery a nič už nie je rovnaké ako predtým. — Wm. Paul Young